TopDev

Junior/Senior .NET Developer

Matxi Corp

22 Võ Văn Kiệt, Phường Nguyễn Thái Bình, Quận 1, Thành phố Hồ Chí Minh
Mô tả công việc
Giới thiệu về công ty

Trách nhiệm công việc

  • Design, development, implementation and maintenance of mission critical applications using C#, ASP.NET MVC/.NET Core, Entity
  • Framework, and SQL technology or other cloud environment on a variety of devices: desktop, mobile, and tablet
  • Work on bug fixing and improving application performance To be trained or self-train on new technologies
  • Manage workflow, estimating efforts, and meeting deadlines on multiple, simultaneous projects

Kỹ năng & Chuyên môn

  • At least 1 year of experience in web application development using ASP.NET or .NET Core (C#, MVC)
  • Strong knowledge of database design, stored procedures and T-SQL
  • Knowledge of common web service protocols (HTTP, JSON, Protobuf, REST)
  • Experience in Web API development using C#, ASP.NET MVC/Web API, Entity Framework, LinQ
  • Knowledge of HTML/CSS/JS, Bootstrap
  • Experience diagnosing and debugging complex systems
  • Knowledge of object-oriented design (OOP), including design patternsa

Phúc lợi dành cho bạn

  • Mức lương thỏa thuận theo năng lực
  • Chế độ bảo hiểm
  • Chế độ thưởng, phụ cấp
  • Du Lịch
  • Chăm sóc sức khỏe
  • Chế độ tăng lương
  • Nghỉ phép năm
  • Thời gian làm việc: Từ thứ 2 đến thứ 6 (Sáng 8h30-12h00, Chiều 13h00-17h30)

Công ty

Matxi Corp

Ngành nghề

Sức khỏe/ Làm đẹp

Quy mô công ty

100-499

Quốc tịch công ty

Vietnam

Về chúng tôi

Thông tin chung